לאחר שסוכלה חטיפת ישראלים: שר החוץ לפיד ומקבילו הטורקי בהצהרה

שר החוץ יאיר לפיד ומקבילו הטורקי צ’בושולו באנקרה . בהצהרתם השניים התייחסו לאזהרת המסע הישראלית על העיר איסטנבול, לאור ההתרעות כי איראן תנסה להוציא לפועל פיגוע נגד יעדים ישראלים, כאשר הדגמה לכך פורסמה כבר הבוקר, כאשר נודע כי הטורקים עצרו חוליה שהייתה בדרכה לחטוף שגריר ישראלי לשעבר ואת בת זוגו.

שר החוץ יאיר לפיד: “המודיעין לא משאיר מקום לספק, יש פה ניסיון לרצח של תיירים תמימים ושום מדינה לא צריכה לסבול את הטרור על אדמתה, ישראל לא תעמוד מנגד כשיש מאמצים לפגוע באזרחים ישראלים בישראל וברחבי העולם, אנחנו צריכים להשיג הרגעה כדי שנוכל להמשיך לטוס לטורקיה. טורקיה היא יעד “.

שר החוץ יאיר לפיד ומקבילו הטורקי (צילום: בועז אופנהיים)

עוד אמר לפיד כי “בשבועות האחרונים ניצלו חייהם של אזרחים ישראלים בזכות שיתוף הפעולה הבטחוני והמדיני בין ישראל לטורקיה. המאמצים האלה נמשכים, רק היום פורסם שהמודיעין הטורקי הצליח לסכל ממש לאחרונה פיגוע איראני חמור באיסטנבול, אנחנו מלאי הכרת תודה לממשלת טורקיה על הפעילות המקצועית והמתואמת. מאחורי הנסיונות האלה עומדת איראן”.

  • לאחר ההודעה הדרמטית: איזו מפלגה מתחזקת, ומי לא עוברת את אחוז החסימה? | סקר

“חשוב מאד שבשבועות הקרובים נסיים את התהליך שהתחלנו בביקורך בישראל, שיאפשר לחברות התעופה הישראליות לטוס ישירות גם לאיסטנבול וגם לאיזורי החוף בטורקיה. בשנה האחרונה היתה התקדמות גדולה של היחסים בין ישראל לטורקיה. התחלנו לקיים דיון על החזרת השגרירים בעתיד הקרוב, ועל שיפור הדיאלוג המדיני והכלכלי בינינו, אני מקווה שנשלים זאת בקרוב. ידידי, גם בדיפלומטיה בינלאומית יש מימד אישי. העבודה מולך ואתך היא תענוג וגם זרז של שיפור היחסים. אני מודה לך ולצוות שלך על האירוח, ורק מצטער על כך שהנסיבות לא מאפשרות לי להשאר קצת יותר”, סיכם שר החוץ.

מוקדם יותר Unidosשבech, חשף ר riesgo”מ בנט כי בימים erior. אנחנו פועלים בשיתוף פעולה עם הטורקים וזה נשא פרי – הגענו לסיכולים דה-פקטו”, אמר. עוד קודם לכן נחשף כי מי שעומד מאחורי אותן חוליות טרור איראניות הוא חוסיין טאייב, ראש ארגון המודיעין של משמרות המהפכה באיראן.

לפי דיווחים בכלי התקשורת הערביים, טאייב מתואר “כחיה פצועה ובמצב של וףק ר”. אדריכל eriorta חרף זאת, anterior


Source: Maariv.co.il – פוליטי – מדיני by www.maariv.co.il.

*The article has been translated based on the content of Maariv.co.il – פוליטי – מדיני by www.maariv.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!