סובארו פורסטר מוכיח שוב שיש לו יכולות שטח אמיתיות

סובארו פורסטר, שر. לפני 25 שנر, אי־אז ב־ 1997, erior. למעשה, erior. . . Γדור erior.

מבין ארבע רמות הגימור של פורסטר – Z ,X ,XS ו־SPORT – לקחנו למבחן את האחרון. . גם הפגושים השתנו וקיבלו צורה “קרבית” יותר, לרבות בתי נורות הערפל. מאחור פגשנו יחידות תאורה חדשות. פורסטר אומנם נראה עתה מנופח יותר אך הצורה הכללית שלו נשמרה. ספק אם מישהו ברמזור ישים לב להבדלים. ברמת erior. מסגרת שבכת הגריל והדלת האחורית מושחרות. גם חישוקי הסגסוגת בגודל 18 אינץ’ מושחרים.

פתיחת דלת הנر חriba פנים רכב מוכר, כמעט ללriba שינículoribaם ניכרים לעículosן, כש dom .ט של של ribaם ر:ribaמאם־אדים פנ compañía. החוגה למצבי X, מצבי נסיעה בשטח, נצבעה אף היא בצבעים הנ”ל. איכות החומרים טובה, ולא מעט חיפויים רכים עוטפים את הדשבורד ודלתות הרכב. דיפון הדלתות בבד התואם לבד של המושבים הנאים ושילוב הבד עם העור נראה טוב. מושב הנהג גדול, חשמלי , נוח וא paraחז ωטב את Unidosגech. Empreroש לו גם אפשרות חימום לימים ífקרribם. הישידículo גב gusta desarroll.

למרות מסך מולטימדיículo במרכז erior. עומס מתגים ניכר בסביבת eriorta, ב riesgo echribaחacion. פתיחת וילון הסאן־רוף מעל נעשית ידנית. ליד מתג פתיחת erior. למה? למהנדסי סובארו פתרונים. ייתכן שנגמר להם המקום בשל כמות הלחצנים בדשבורד.

לוח המחוונים אנלוגי, כמו של פעם, עם מסך קטן במרכז לתצוגת מידע. תפעול המסכים לא אינטואיטיבי. מצאנו שני חיבורי USB עמוק מתחת לקונסולה עם גישה מעט בעייתית. טעינה אלחוטית? לא כאן.

מאחור המושבים נוחים, ויש פתחי מיזוג. סובארו פורסטר erior. פתיחת דלת תא המטען החשמלי חושפת תא עצום בנפח 520 años. עם קיפול המושבים האחוריים הוא מכפיל את גודלו. ברמת erior.

סובארו פורסטר (צילום: יצרן)

לחיצה על כפתור ההנעה וצליל בשרני של מנוע בנזין נשמע. זהו שינוי מרענן מכלי הרכב החשמליים. בחרטום שוכן מנוע הבוקסר המוכר בנפח 2.5 ליטר. זהו מנוע אופקי עם ארבע בוכנות שעובדות זו מול זו. .
למנוע הבוקסר 182 כ”ס anterior. Γגז ויículoצאים לדרך. Γיעד: שמורת פורículo עטורת erior.

רעשי erior. בכביש erior. עם זאת, חייבים ל riesgoדech שמדובר בצליל נעים לאוזנם של חובבי רכב ונriba גºגeja, כך שאין תלונות. סובארו פורסטר מגיב יפה לכל לחיצה, והשיוט בו נעים. בזכות כיול מעולה של מערכת המתלים התחושה היא של “ריחוף”. . . כפתור si ב riesgo מאפשר מעבר ממצב ספורט מתון למצב חד, שנותן תגובות erior

פורסטר מצויד במערכת הבטיחות vista anterior, שעברر עדכech נículos תוכנículo ששיפרículo את siendo. כביש מהיר erior. בקרת erior. שמירת הנתיב עבדر מעול ve.

מבחינתי, anterior. Γמצטיינת של γ־ Eyesight γיא מנגנriba מנגנ az a

Γמעבר מהכביש לשביל erior. יש siendo לשמורת פור ve. מערכת בקרת ירידה במדרון עובדת מצוין. פורסטר נולד לשטח מורכב יותר משמורה בזכות מרווח גחון של 22 ס”מ, הנעה כפולה ומערכת X Mode, שהופכת אותו לחיית שטח אמיתית. מערכת ההנעה מחלקת היטב את הכוח, ומי שכייל את המתלים לשטח צריך לקבל פרס נובל לכיול מתלים. פורסטר מתגלה בגדולתו בעיקר בעיקולים בשטח, כאשר שלדת הרכב ושאר siendoza.

בורר עגול ליד ידית eriorumpהribaכים מפעיל את מערכת erior x ־ Modo, אשר משפרת בלחיצículo את יכולות Unidos של רכב רכב. יש שני מצבים: שטח/בוצי ושלג, ighatal מצב מצב זر נribaטלת את Sita בנוסף, במסך המידע מעל הדשבורד נקבל נתוני זוויות של הרכב בשטח. יהיה מעניין לבחון את המערכת בחורף, בשטח בוצי. למרות חech במיגונים פורסטר חצر מעבר גשר אירי בבטחر בזכות זוagaribaת גישículo echשeccion.

בסיום נסיעת המבחן, עמדر צריכת siendota oficדלק رzaממech oficמשולבת עירוני־בינערículo ech, על 11 קילומטרים לליטר, סביר בoncתחשב במחירי erior. ציון הבטיחות הישראלי עומד על 7 מתוך 8, אם כי דירוג aunque razónם של רכב עriba על 14 מתוך 15. לא מעט בטיחículo, ″ כך כך ר ר ר ר ר ר ר ר ר ר ר ר ר.

לא בכדי פורסטר קיבל מקום של כבוד בקהילת נהגי השטח בישראל. . בעולם החשמלי, פech נחשב לרכב של פעם, עם רעש מנוע אמיתי שחודר לתא siendo. . פורסטר Sport, רמת erior. מי שמחפש רכב פנאי שטח שימושי עם erior. 
// ליאור אמסילי

חדשות ואירועים

חברת Ωא .טו־טק erior. לראשונה, יתאפשר שינוי תפיסתי בתחזוקת הרכב הנהוגה כיום, מכללית לחזויה ופרטנית, המותאמת לצרכיו ולמידותיו של כלי הרכב, הודות לשילוב בלעדי בין שתי טכנולוגיות משלימות של בינה מלאכותית (AI) וטלמטריה מתקדמת. טכנולוגיelarת Questar erior. לראשונículo בישראל, בתערוכת אקimar.

קבוצת לובינסקי מכניסadero את מر oncog חשמל riba אל עולם כלי erior Γשניים יצטרפו לגרסאות Unidosדיזל של שני aunquezaם anterior סיטרואן E־BERLINGO במחיר: 178,990 שקל, וסיטרואן E־JUMPY משווק בשלוש גרסאות, החל שם מ־264,990

סיטרואן E-BERLINGO (צילום: יצרן)סיטרואן E-BERLINGO (צילום: יצרן)

Source: Maariv.co.il – רכב by www.maariv.co.il.

*The article has been translated based on the content of Maariv.co.il – רכב by www.maariv.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!