7 tipů na příslušenství k telefonu, které si pořiďte ještě před dovolenou

  • Chystáte se letos na letní dovolenou?
  • Ať už pojedete kamkoli, smartphone může být velkým pomocníkem
  • Připravili jsme tedy pár tipů na příslušenství, které by se vám také mohlo hodit

Jaké příslušenství vybrat ke smartphonu před cestou na letní dovolenou?

Každoročně si chce snad každý Čech užít nějakou pěknou dovolenou, ať už u nás, či v zahraničí. Letos se má podle průzkumů vydat asi polovina Čechů na dovolenou do zahraničí, přičemž nejoblíbenější destinací je samozřejmě Chorvatsko, ale samozřejmě i sousední země Rakousko, Německo, či Slovensko.

Ať už ale pojedete kamkoliv, určitě si s sebou vezměte teléfono móvil, který může být velmi vítaným pomocníkem (navegar, zábava, focení, apod.). V tomto článku vám poradíme, jaké příslušenství por se vám k němu mohlo hodit, abyste měli co možná nejlepší dovolenou.

Držák na mobil do auta

Pokud pojedete na dovolenou autem, zcela určitě budete využívat navigaci. Doporučujeme Google Mapy či Waze, u kterých vidíte aktuální provoz a dopravní situaci, což se může opravdu hodit. Abyste však neměli telefon jenom položený někde vedle sebe, ale dobře na něj viDěli nejlépe blízko před sebou, pak si čitě poři ďtíklad magnetický držák, který se kerý paliMektÍón žlipnácn. Kvalitni sezenete už za pár estufak.

Magnetický držák mobilu do auta

Magnetický držák mobilu do auta


Čtěte take: Nečekejte! S tímhle fíglem vám signál a data v zahraničí naběhnou rychleji


Stativ na telefon, selfie tyč, nebo rovnou 2v1

Budete chtít na dovolené fotit s telefonem? Pak se podívejte po stativu, selfie tyči, nebo rovnou řešení 2v1, které je dnes jednoznačně nejoblíbenější. Za zhruba 500 coronas už pořídíte kvalitní trípode, který využijete jako stojánek i selfie tyč. Důležitým parametrem je hlavně declka, un zde můžeme doporučit ideálně něco kolem 70 centimetrů, protože kratší Délka můtice znamenat, že budete zbytečně fotit z pOdhledu a přtštšÍ DepekÍ DEAPAKE DEAPAKE DEAPAKE DEMAKE SET.

Trípode Bluetooth selfie tyč

Trípode Bluetooth selfie tyč

Vodotěsný obal

Další příslušenství, které stojí pár kaček a přitom může být velmi přínosné. Vodotěsný obal koupíte klidně pod 200 korun, přitom vám může zachránit phone před nejhorším, pokud si léto vychutnáváte někde u vody nebo dokonce ve vodě a smartphone máte neustále u sebe. Nejnovější telefony jsou sice voděodolné, jenže neplatí to na slanou vodu, která dokáže zničit i nejdražší kousky za desítky tisíc. Takže se dejte raději na prevenci, jinak vám mohou zůstat oči pro pláč.

Odolné pouzdro

Ať už jdete na pláž nebo třeba na horskou túru, vyplatí se mít smartphone raději schovaný v odolném pouzdru, které dokáže zabránit poškrábání či úplnému zničení zařízení. Telefon vám totiž může snadnou vyklouznout z ruky a dopadnou na tvrdý povrch, což většinou znamená prasklý displej. Někdo používá alespoň oblečení nebo třeba ponožku, ale v dnešní době už není drahé pořídit si za pár stovek speciální odolné pouzdrove kterém můžete mít mobil po celou dobu dovolené.

Vodotěsný obal na mobil

Vodotěsný obal na mobil


Čtěte take: Jak ochránit mobil na dovolené? Bateriím škodí horko, vlhko i nadmořská výška


reproductor bluetooth

A teď jedno parádní příslušenství, které vám zajistí pohodu na letní grilovací párty, ale také klidně někde u vody či na zahradě. Bluetooth reproduktor snadno připojíte k telefonu a můžete si přehrávat svou nejoblíbenější hudbu, či rádio. Na co byste měli při výběru hledět, je samozřejmě cena, protože nejlevnější kousky seženete už za pár stovek a ty naopak nejvýkonnější v řádu tisíců korun. Pokud budete brát reproduktor k vodě, určitě se podvejte po voděodolném kousku.

Reproductor Bluetooth Dual BTP E2

Vodotěsný Bluetooth reproduktor Dual BTP E2 z e-shopu Lidl

Powerbanka

Jedním z nejdůležitějších příslušenství k mobilu na léto je také powerbanka, která vám zajistí dostatečný přísun energie v případě, že se nedostanete po celý den k zásuvce. Dobré je vybírat podle toho, zda vám postačí pouze například 1-2 dobití vašeho smartphonu, nebo chcete řešení, kdy nebudete muset hledat zásuvku klidně celý týden. Ty nejlevnější vyjdou na zhruba 350 korun a mají kolem 10 000 mAh. Za kapacitnější powerbanky dáte klidně i přes tisícovku. Na delší výlety někam do přírody se pak mohou hodit solární powerbanky, které se průběžně samy dobíjejí ze slunce.

Lidl powerbanka Tronic 10 000 mAh

Powerbanky značky Tronic koupíte za pár estufa třeba v Lidlu

Nabíjecí kabel 3v1

Un consejo nakonec jeden velmi praktický. Pokud nejezdíte na dovolenou sami, ale s rodinou nebo kamarády, pak se klidně může stát, že budete potřebovat nabíjet elektroniku s různými konektory. Příkladem jsou Androidy a iPhony, které používají odlišné nabíjecí konektory. Abyste tedy netahali dva nebo tři různé kabely s koncovkami, pak je lepší si pořídit řešení 3v1, které může být samonavíjecí, což je také velmi praktické. V obchodech sezenete tyto kabely za pár korun.

Nabíjecí kabel 3v1

Nabíjecí kabel 3v1

V našem redakčním článku jsme tedy vybrali to nejzajímavější, co byste si měli pořídit nejlépe ještě před tím, než se vydáte na letní dovolenou. Jaké příslušenství na dovolené používáte vy? Napište nám do diskuze pod článkem, můžete tím poradit i vy ostatním čtenářům Mobilizujeme.cz.


Source: Mobilizujeme.cz by mobilizujeme.cz.

*The article has been translated based on the content of Mobilizujeme.cz by mobilizujeme.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!