Benzinle çalışan arabalar tarihe gömülmeye doğru gidiyor!

Avrupa Parlamentosu’nun çevre komitesi, Avrupa Birliği’nin tüm yeni benzinli ve dizel araçların 2035 yılına kadar satılmasını etkin bir şekilde yasaklayacak bir planını onayladı.

Haziran 2021’de yapılan bir açıklamada, AB’nin “55’e Uygun” planının içten yanmalı motorları öldüreceği biliniyordu. 55’e uygun demek kısaca 2050’den önce Avrupa’da bu motorların ölmesi demek. Şimdi ise AB haklıymış gibi görünüyor ve belirlenen yıldan çok önce bu motor tipi ölmüş olacak.

Volkswagen ID gibi arabalar ve Mercedes-Benz EQS gibileri yakında Avrupa’da satın alabileceğiniz tek otomobil türü olacak. Bu son hamle bunu gerçeğe hiç olmadığı kadar daha da yaklaştırdı. Ancak, Avrupalılar için bir gerçeklik haline gelene kadar hala birkaç sene var.

Komite, 2035 yılına kadar CO2 emisyonlarında %100 azalma önerisini desteklerken, 2030 yılına kadar otomobillerin CO2 emisyonları için daha orta, daha sert bir hedef için bu önerilere karşı oy kullandı.


Source: Teknolojioku Rss by www.teknolojioku.com.

*The article has been translated based on the content of Teknolojioku Rss by www.teknolojioku.com. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!