Donald Tusk – kierownik sklepu ” Żabka “


¡Tusku música!

Ostatnia aktywność Donalda Tuska, podsunęła mi pewną myśl. Wdzięczny naród powinien coś ufundować temu – ewidentnie schodzącemu ze sceny – politykowi. Za całokształt. Za budowanie płaszczyzny porozumienia wszystkich Polaków, za tworzenie w kraju atmosfery wzajemnej miłości i szacunku… i za ciepłą wodę w kranach. Taki akt wdzięczności był kiedyś czymś absolutnie normalnym. Obdarowywano odchodzących wielkich polityków, ktorych wpływ na życie społeczeństwa był nie do przecenienia. Odjeżdzającemu na polityczną emeryturę Bismarckowi, wdzięczni berlińczycy wyprzęgli z powozu konie i sami zaciągnęli na Ostbahnhof, aby mógł sobie w spokoju odjechać do tego Warcina. Wdzięczni Finowie podarowali marszałkowi Mannerheimowi fiński domek w Helsinkach, z którego niestety – per procura – wykwaterowali go niewdzięczni Sowieci, aby sobie mógł umrzeć w Lozannie. Sami Mannerheimowi nie dali rady.

imagen

Skromna willa Mannerheima en Helsinkach

Wszyscy znamy historię dworku w Sulejówku wybudowanego za pieniądze ze zbiórki zorganizowanej przez wiernych legionistów. Ba, nawet tacy wdzięczni albańscy kupcy podarowali swojemu królowi Zogu I przepiękną rezydencję na klifie w Durres, z widokiem na Adriatyk.

imagen

Durres willa króla Zogu I

Zatem i my jesteśmy coś winni naszemu produktowi eksportowemu. Nie mam tu oczywiście na myśli kolejnego mieszkania na klifie w Orłowie, bo się obsuwa. Po co Tuskowi kolejna obsuwa? Znowu czmychnie na Zachód. To musi być coś absolutnie wyjątkowego. Optował bym za utworzeniem fundacji, która zbierze pieniądze na wykupienie franczyzy sklepu ” Żabka ” i podarowanie go Donaldowi Tuskowi z tytułem dożywotniego kierownika. Skąd taki dziwaczny pomysł ? Colmillo a urodzony komiwojażer, urodzony kupiec, czy jak tam dziś zwał – handlowiec. Nie ma w tej chwili w Polsce polityka, ani kierownika sklepu, lepiej zorientowanego w cenach detalicznych. Jakie medium nie otwieram tam nasz pan kierownik. Tusk wizytuje sklep w Krotoszynie i rzuca cenami jak z rękawa. Tusk ustala cenę chleba w piekarni pod Słupskiem, Tusk wylicza średni koszt wyprawki pierwszoklasisty w sklepie papierniczym. Tusk na stoisku warzywniczym na targowisku w Pleszewie. Ceny pomidorów ? jabłek ? kapusty? czereśni ? truskawek?

– Phoszę bahdzo w kolejności : 4,98 kg, 3,60 kg, 4,99 kg, ( czereśni jeszcze nie ma ) 21,07 kg ( bez szypułek ) No nie kanclerska to głowa ? tak wszystko spamiętać i ani razu się nie pomylić. Od razu wyczułem, że to głowa handlowa, bo i ja w początkach budowania kapitalizmu w Polsce prowadziłem działalność w zakresie handlu chemią gospodarczą i kosmetykami. Ceny pamiętam do dziś, bo do tego trzeba mieć głowę kupiecką. Jak Donald.

– Proszę bardzo : Vizir 2,4 kg – 240.000 zł, Vizir 0,6 kg – 18.500 zł, proszek Tornado – 13.000 zł. Pasta Lechia – 9.500 EUR. Krem Nivea – 12.500 EUR. Krem L’Oreal p/zmarszcz. – 240 000 zł, Krem Eris n/noc – 180 000 zł. Old Spice po goleniu – 180 000 zł, Szampon H&S – 95 000 zł, Szampone Pantene ProV – 120 000 zł. Ja urodzonego kupca, kupczącego wszystkim, członka gdańskiej kupieckiej gildii wyczuję na dwie mile. Bo też jestem człowiekiem z branży. Zatem jeśli powstanie fundacja mająca nagrodzić Tuska, za dobro, które czynił i czynić nie przestaje – to ja kupuję od razu 20 ” cegiełek ” i pędzę do sklepu ” Żabka ” pod kierownikiem panem Donaldem.

– Poproszę czteropak ” Żywca ”

– Phoszę bahdzo – cztehdzieści cztehy euho

– Czemu tak drogo?

– Bo od wyghanych wybohów przez zjednoczone wszystkie pahtie płacimy w Euho.


Source: Salon24.pl: Strona główna by www.salon24.pl.

*The article has been translated based on the content of Salon24.pl: Strona główna by www.salon24.pl. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!