EN LÍNEA: Češi zvažujú modelo rakúsky, obmedziť pohyb neočkovaných – Domáce – Správy

Česká vláda zvažuje tri možnosti ako ďalej s bojom proti pandémii. Rokovala o rakúskom a bavorskom modeli, ale aj o tom, že por uznávala len PCR testy.

, , , 16.11.2021 05:55

Foto: ,

Mladý Kubánec čaká na slávnostné otvorenie školského roka contra Havane na Kube. (15. de noviembre de 2021)

5:55 Česká vláda sa v pondelok po trojhodinovom rokovaní nezhodla na tom, ako sa budú sprísňovať opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu. Rokovania o sprísňovaní opatrení tak budú pokračovať vo štvrtok. Po rokovaní vládneho kabinetu a uviedol český premiér Andrej Babiš, informoval portál Novinky.cz.

„Strávili sme tri hodiny diskusiou o ďalších opatreniach, aby sme zamedzili nárastu počtu hospitalizovaných. Po troch hodinách sa vláda nezhodla, pokračovať budeme vo štvrtok, “uviedol Babiš.

Očakávalo sa, že vláda contra pondelok schváli omedzenie používania antigénových testov. Obyvatelia Česka por tak po novom potrebovali na potvrdenie o bezinfekčnosti drahší PCR test, pokiaľ por neboli zaočkovaní alebo por neprekonali COVID-19.

Podľa českého ministra zdravotníctva Adama Vojtěcha sa vláda v súčasnosti rozhoduje medzi tromi variantami sprísňovania epidemických opatrení. Vládny kabinet má podľa neho jednať o tzv. rakúskom a bavorskom modeli alebo o uznávaní PCR testov.

Rakúsky modelo spočíva v tom, že nezaočkovaní ľudia budú mať obmedzený pohyb. Pri bavorskom modeli de neočkovaní ľudia nemali obmedzený pohyb, avšak ako potvrdenie o bezinfekčnosti de platilo iba očkovanie alebo potvrdenie o prekonaní covidu. Variante de Napokon tretí zahŕňa iba uznávanie PCR testov pri preukazovaní bezinfekčnosti pomocou testov, vysvetľuje portál Novinky.cz.


Source: Pravda – Správy by spravy.pravda.sk.

*The article has been translated based on the content of Pravda – Správy by spravy.pravda.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!