iPhone bez tarjeta SIM? Steve Jobs chtěl už před 15 lety naprosto revoluční řešení

  • Umíte si představit telefon bez SIM karty?
  • Steve Jobs chtěl, aby takové řešení bylo už u prvního iPhonu
  • S příběhem přišel po více než 15 letech jeho bývalý kolega z Applu

Fyzická SIM karta se u iPhonu neměla nikdy objevit. Zmizí z něj někdy v budoucnu?

Apple je pověstný tím, že zabíjí technologie, které podle něj nedávají příliš smysl a jsou vlastně zbytečné, či do budoucna nepotřebné. Jde o jeden z největších rukopisů legendárního vizionáře Steva Jobse, který byl spoluzakladatelem a šéfem cupertinské společnosti.

První iPhone měl být bez SIM karty

Jak píše ve své nové knize Tony Fadell, který pracoval jako viceprezident divize iPodu v Applu, tak před více než 15 lety se schylovalo k tomu, že již u prvního iPhonu ranura nebude en tarjeta SIM. Takové – na tehdejší dobu naprosto revoluční řešení – si samozřejmě prosazoval Steve Jobs, ale nakonec ustoupil.

Legenda z Applu prý všem inženýrům a designérům pracujícím na iPhonu tehdy řekla, že nechce “další díru v zařízení”. Jak možná víte, tak dnes už výrobci používají tzv. é SIMtedy čip integrovaný přímo do zařízení s možností aktivace na dálku přes operatora, kdy nemusíte coby uživatel do zařízení nic vkládat.

concepto de iPhone

Jeden z prvních konceptů iPhonu byl spíše iPodem s telefonními funkcemi


Čtěte take: Tenhle koncept prvního iPhonu neměl svět nikdy vidět. Je naprosto otřesný


Před 15 lety a prakticky nešlo, jinak por a dopadlo jinak

Předběhl tedy steve trabajos svou dobu? V tomto ohledu rozhodně ano, ovšem měl tu smůlu, že v roce 2007, kdy přišel na svět první iPhone, prakticky nebylo možné mít jiné technické řešení, než právě šuplík s klasickou SIM kartou. Tehdy ještě miniSIM, následně se Apple zasadil o zmenšení na microSIM y dnes už se používá nejmenší nanoSIM to integrovaná eSIM.

Nicméně jedno jediné řešení tehdy bylo av Applu to věděli. Do CDMA sitě amerického operatora Verizon bylo technicky možné připojit iPhone i bez SIM karty, nicméně ve světě byla mnohem rozšířenější GSM síť, která mohla spolupracovat pouze s klasickými SIM kartami. A tak podle Tonyho Fadella bylo potřeba Jobsovi dobře argumentovat, což prý nebylo vůbec snadné. Ale nakonec Jobs couvnul.

tarjeta eSIM

To nejmenší je eSIM karta, která už je přímo integrovaná do mobilu

Obejde se Apple bez SIM karty někdy v budoucnu?

V poslední době se shodou okolností spekuluje o tom, že by se chtěla společnost Apple zbavit slotu na klasickou SIM kartu. Aktuálně totiž využívá kombinaci klasického slotu na kartu od operátora a již integrovanou eSIM, díky čemuž je prakticky možné využívat v nových iPhonech dual SIM funkci.

Vynechání klasického slotu na SIM kartu by ovšem pro spoustu zákazníků znamenalo vážný problém a možná dost velkou překážku v tom, zda si pořídit nový iPhone. Manzana si podobně jako v minulosti opět bude muset dobře zvážit, zda tím potenciální kupce naopak neodradí. Takže je spíše pravděpodobnější, že SIM karta v telefonech v dohledné době neskončí. Ale jednoho dne, kdoví…


Source: Mobilizujeme.cz by mobilizujeme.cz.

*The article has been translated based on the content of Mobilizujeme.cz by mobilizujeme.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!