Kapela, ktorá vyhrala Eurovíziu, vyrazí na TURNÉ po Európe

Ilustračný obrázok k článku Peniaze pre ARMÁDU Ukrajiny: Kapela, ktorá vyhrala Eurovíziu, vyrazí na TURNÉ po Európe

Kalush Orchestra zvíťazili v sobotu vo finale Pesničkovej súťaže Eurovízie 2022 vďaka diváckym hlasom.

Kalush Orchestra zvíťazili v sobotu vo finale Pesničkovej súťaže Eurovízie 2022 vďaka diváckym hlasom.

Ilustračný obrázok k článku Peniaze pre ARMÁDU Ukrajiny: Kapela, ktorá vyhrala Eurovíziu, vyrazí na TURNÉ po Európe

Ukrajinská hudobná skupina Kalush Orchestra, ktorá zvíťazila vo finále Pesničkovej súťaže Eurovízie 2022, v utorok (17. 5.) oznámila, že plánuje usporiadať turné po európskych krajinách, aby tak vyzbierala finančné armáprostriedsk. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Vyrazia na turne

Frontman hudobnej skupiny Oleh Psiuk povedal na tlačovej konferencii v meste Ľvov ležiacom na západe Ukrajiny, že skupina čoskoro na sociálnej sieti Instagram oznámi, kam v rámci turné vyrazí. „Na každom predstavení budeme zbierať finančné prostriedky pre potreby armády,“Uviedol Psiuk.

Dodal, že zámerom hudobného turné je tiež spopularizovať ukrajinský jazyk v hudbe a spropagovať ukrajinskú kultúru, uvádza televízia CNN.

Skupina Kalush Orchestra zároveň plánuje vydražiť trofej, ktorú získala za víťazstvo v Eurovízii, a výťažok darovať ukrajinskej armáde, ktorá už vyše 80 dní vzdoruje ruským silám.

Nádej

Psiuk okrem toho vyjadril nádej v to, že súťaž Eurovízia sa budúci rok uskutoční na Ukrajine. Na tlačovej konferencii sa pritom poďakoval ukrajinským obrancom z obkľúčeného areálu oceliarní Azovstaľ v meste Mariupol za ich odvahu a za to, že tak dlho vydržali.

Ukrajinská armáda v utorok oznámila, že pracuje na zabezpečení evakuácií svojich zvyšných vojakov z Azovstaľu, ich poslednej bašty v Mariupole. Podľa agentúry Reuters tým Kyjev prakticky odovzdal kontrolu nad týmto prístavným mestom Moskve.

Víťazi Eurovízie

Kalush Orchestra zvíťazili v sobotu vo finale Pesničkovej súťaže Eurovízie 2022 vďaka diváckym hlasom. Pieseň Stefania, s ktorou vystúpili, sa totiž po hlasovaní porotcov súťaže umiestnila na štvrtom mieste a víťazstvo im priniesla až podpora divákov. Víťazstvo ukrajinskej kapely pritom predpovedali aj stávkové kancelárie.

Zostaňte v obraze! Ďalšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: TASR/AP

Zdroj: TASR

Najčítanejšie zo Slovenska

Source: Dnes24.sk by www.dnes24.sk.

*The article has been translated based on the content of Dnes24.sk by www.dnes24.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!