Maximální produktivita v kompaktním těle, Zenbook Pro 14 Duo OLED z vás udělá mistra multitaskingu kdekoliv


Dva displeje v malém těle. Takto si už před lety Asus představoval budoucnost prémiových notebooků a letos dokazuje, že se přibližuje dokonalosti. Zenbook Pro 14 Duo OLED předvádí, jak má druhá obrazovka v notebooku vypadat.

Zenbooky byly vždy něčím výjimečné. Ať už to byla perfektní kvalita zpracování, malé rozměry nebo originální funkce. Nápříklad touchpad, který se jedním kliknutím změnil na numerický blok, nebo minimální rámečky okolo displeje ještě před nástupem tohoto trendu. Letos to je nástup OLED panelů av kombinaci se dvěma displeji jde o stroj, který budete chtít brát s sebou kamkoliv.

Asus Zenbook Pro 14 Dúo OLED, který si dnes představíme, je nejnovějším přírůstkem do rodiny Duo zařízení. Ty se vyznačují druhou obrazovkou v prostorách, kde bývá klávesnice. O hardwarová tlačítka samozřejmě uživatel nepřišel, jsou totiž posunutá blíže ke spodnímu okraji a nechybí ani touchpad.

Notebook disponuje 14,5” displejem s rozlišením 2,8K a obnovovací frekvencí 120 Hz. Ten je typu OLED a chlubí se 100% pokrytím barevného prostoru DCI-P3, jasem 550 nitů a rychlostí odezvy 0,2 ms. Tecnología OLED poskytuje bezkompromisní kontrast, kdy jsou černé pixely zcela vypnuty. U filmu vás tak nebudou rušit lehce svítící černé pruhy a při práci s grafikou se můžete spolehnout na přesné a věrné barvy.

Displej je v poměru 16:10 a dává tak jasně vědět, že je mířený na produktivitu. Nenechte se ovšem zmást, na notebooku si i zahrajete, zvláště v silnější specifikaci s RTX 3050 Ti. Na 120Hz displeji budete mít méně a středně náročné hry zcela plynulé. Výkon doplňuje procesador Core i9-12900H a až 32 GB RAM LPDDR5 na 4 800 Mhz. Zapomenout nesmíme ani na 2 TB SSD připojené skrze rychlé PCIe 4.0.

Hlavním tahákem libreta Ovšem nejsou specifikace interních komponent, ale zejména druhý displej ScreenPad Plus. Jde o 12,7” obrazovku typu IPS, která navazuje na hlavní displej. Asus zvolil pro tento panel IPS technologii, avšak díky skvělým pozorovacím úhlům, matné povrchové úpravě a jasu 500 nitů skvěle sekunduje hlavnímu OLED displeji.

ScreenPad Plus tiene dotykový, což můžeme říci io hlavním displeje. Asus tento displej vybavil řadou softwarových funkcí. Můžete si tak na spodní panel dát například praktické ovládání pro Photoshop a další Adobe programy nebo jakékoliv okno. V praxi jde o vylepšenou druhou obrazovku a fantazii při jejím využití se meze nekladou. Na hlavním displeji můžete hrát a dole si nechat otevřenou nápovědu, Discord nebo například video stream.

Hlavním využitím dvou displejů je zkrátka jakýkoliv multitarea. Díky ScreenPad Plus máte vždy přehled a není potřeba tahat další hardware v podobě monitoru, kabelů a redukcí. Z celého konceptu navíc těží i systém chlazení. Tam, kde by klávesnice ubírala místo ventilátorům je nyní tenký, ale zároveň robustní displej s výklopnou konstrukcí. mecanismo libreta po otevření vytvoří mezeru mezi displejem a větráčky, čímž napomáhá efektivnějšímu a tiššímu chlazení komponent.

Zároveň se vyklopením ScreenPadu Plus obrazovka natočí k uživateli v lepším pozorovacím úhlu. Ve výsledku se tak smaže mezera mezi displeji a celá soustava obrazovek působí navazujícím dojmem.

Asus do prémiového notebooku nevložil „jen dva“ skvělé displeje, ale také řadu portů. Nechybí dva Thunderbolt 4 konektory, USB-A, čtečka Micro SD karet nebo plnohodnotné HDMI 2.1 en zádi. Zmínit musíme i Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.2. O přihlášení se stará webkamera s podporou Windows Hello a krásně vám zahrají reproduktory od Harman/Kardon s podporou pro Dolby Atmos.

Na cestách vás podrží baterie o kapacitě 76 Wh a to nejlepší na konec – celý notebook má pouhých 1,7 kilogramu. Dva displeje, nadprůměrná konektivita a vysoký výkon už není doménou jen těžkých a velkých notebooků. Zenbook Pro 14 Dúo OLED ukazuje, že iv malém těle se může skrývat král produktivity. Cuaderno, který je prostě výjimečný.


Source: Pctuning – Všechen obsah by pctuning.cz.

*The article has been translated based on the content of Pctuning – Všechen obsah by pctuning.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!