Němci oplatili Slovákům porážku z olympiády. Finové otočili duelo s Lotyši

Po svižném pěkném hokeji, který nabídly oba týmy v první třetině, se gólů diváci v helsinské hale dočkali v úvodu druhé třetiny. K prvnímu gólu nejprve dopomohl bránící Jánošík, jenž si nešťastně srazil kotouč, který před slovenskou branku posílal Stützle. Pět minut na to bylo na německé straně ještě veseleji, když se z dorážky prosadil Pföderl.

Rázem bylo na slovenských hokejistech vidět, jak si řekli, že by měli zřejmě přidat na obrátikách. To nakonec přineslo své ovoce v podobě snižujícího gólu Pospíšila ve 32. minute. Za chvíli byl blízko k vyrovnání Roman, ale po svém brejku neuspěl.

Zajímavostí je také ta skutečnost, že ani Slováci, ani Němci se neprosadili ve svých dvojnásobných přesilovkách 5 na 3. A přestože se jakkoli po zbytek zápasu snažili svěřenci kouče Craigha Ramseyho probojovat se kekýženému vyrovnání, nezadařilo se a to ani při zábvěrečné hře bez gólmana.

Němcům se tak tedy vydařila odplata za vyřazení z letošní olympiády.

Finové se proti Lotyšům trápili a vítězný gól vstřelili až v 58. minute

Druhý duel domácích hokejistů Suomi na letošním MS, který sehráli v sobotu večer s Lotyšskem, mnoho příležitostí ani na jedné straně v první dvacetiminutovce nenabídlo. Vždyť dohromady oba brankáři zasahovali během této části hry pouze šestkrát. Poprvé pak v zápase poněkud překvapivě lovil puk ze své svatyně finský muž s maskou Säteri. Stalo se tak v 9. minutě, kdy se pobaltský celek dostal do přečíslení dva na jednoho, který nakonec úspěšně zakončil Balcers, 1:0 pro Lotyšsko.

Na vyrovnání si domácí fanoušci, kteří byli jako opaření z průběhu zápasu, museli počkat až do poloviny utkání. Tehdy dostali Finové možnost svbé první přesilové hry v tomto zápase a právě tu dokázali využít. Na trestné v tu chvíli seděl vítkobvický hokejista Roberts Bukarts, jenž se tak na led musel vrátit poté, co se Manninenovi povedlo dorazit předešlou Granlundovu střelu, 1:1.

Lotyšští hokejisté živili naději na to, že by snad mohli tým Finska na MS porazit poprvé od roku 2014. V 58. minutě totiž rozradostnil domácí fanoušky Granlund, jenž využil další nabídnutou početní výhodu. Lotyšům pak nepomohla ani hra bez brankáře k tomu, aby duel dotáhla do prodloužení.

Konečné výsledky zápasů MS v hokeji 2022 ve Finsku (14.5.2022):

SKUPINA A (Helsinky):
Esloveno – Nemecko 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky un nahrávky: 32. Pospíšil (Jánošík, Tamáši) – 22. Plachta, 27. Pföderl (Noebels). Rozhodčí: Heikkinen (finlandés), Öhlund – Yletyinen (oba Švéd.), Sormunen (finlandés). Vyloučení: 3:2. Bez využiti. Divaci: 4387.

Sestavy:

esloveno: Rybár – Čerešňák, Rosandič, Nemec, Ivan, Jánošík, Grman, Gachulinec – Krištof, Lantoši, Tatar – Slafkovský, Roman, Regenda – Tamáši, Lunter, Pospíšil – Minárik, Liška, Takáč. Trener: Craig Ramsay.

Nemecko: Grubauer – Seider, M. Müller, Holzer, J. Müller, Wissmann, Wagner, Bittner – Stützle, Plachta, Ehliz – Michaelis, Pföderl, Noebels – Loibl, Schmölz, Fischbuch – Kastner, Soramies, Ehl. Trener: Toni Söderholm

SKUPINA B (Tampere):

Lotyšsko – Finsko 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky un nahrávky:
9. Balcers (Keninš) – 31. Manninen (Mikael Granlund, M. Lehtonen), 58. Mikael Granlund (M. Lehtonen, Manninen). Rozhodčí: Ingram (Kan.), MacFarlane – Briganti (oba USA), Oosten (Kan.). Vyloučení: 3:2. Visualización: 0:2. Divaci: 11.483.

Sestavy:

Lotisko: Merzlikins – Jaks, Zile, Kulda, Mamčics, Bergmanis, Čukste, Sotnieks, Smons – Balcers, Abols, Keninš – Krastenbergs, Džerinš, Rihards Bukarts – Marenis, Batna, Roberts Bukarts – Dzierkals, Smirnovs, Jelisejevs. Trenér: Harijs Vitolinš

finsko: Säteri- Hietanen, M. Lehtonen, Seppälä, Ohtamaa, Vatanen, Friman, Pokka – Hartikainen, Manninen, Mikael Granlund – Armia, Filppula, Pesonen – J. Sallinen, Lammikko, Rajala – Anttila, Björninen, Mäenalanen. Tren: Jukka Jalonen

Source: EuroZprávy.cz by eurozpravy.cz.

*The article has been translated based on the content of EuroZprávy.cz by eurozpravy.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!