Nové slúchadlá opäť vylepšujú technológiu ANC

Spoločnosť sony predstavila novú generáciu svojich bluetooth slúchadiel série WH-1000X. Novinka Sony WH-1000XM5 vylepšuje technológiu potlačenia okolitého hluku, kvalitu zvukového výstupu, pridáva pár extra funkcií a samozrejme zlepšuje aj výdrž.

Sony opäť vylepšilo funkciu potlačenia okolitého hluku

Bezhlučný dizajn slúchadiel je vyhotovený z mäkkej kože s plynulým posuvníkom. Nový material zo syntetickej kože Soft Fit tesne prilieha k hlave, čím znižuje tlak na uši a blokuje prístup vonkajšieho hluku. Hudbu tak môžete počúvať celý deň bez nepríjemných pocitov nepohodlia.

Sony WH-1000XM5 | Zdroj: Sony

Slúchadlá WH-1000XM5 su vybavené doposiaľ najsofistikovanejšou technológiou potlačenia okolitého hluku od spoločnosti Sony. Tá využíva dvojicu procesorov ovládajúcich osem mikrofónov, ktoré výrazne obmedzujú okolitý hluk najmä v oblasti stredných a vysokých frekvencií.

K dispozícii je aj funkcia Auto NC Optimizer, ktorá automaticky optimizuje potlačenie okolitého hluku v závislosti od prostredia. Vďaka integrovanému procesoru V1 využívajú slúchadlá plný potenciál procesadora Sony QN1 a tiež špeciálne navrhnutý 30-milimetrový menič na zlepšenie potlačenia hluku.

Sony WH-1000XM5 | Zdroj: Sony

Tento 30-milimetrový menič s ľahkou a tuhou ozvučnicou využíva kompozitný materiál z uhlíkových vlákien, ktorý zlepšuje citlivosť na vysoké frekvencie a zabezpečuje prirodzenejšiu kvalitu zvuku. Optimalizované obvody obsahujúce zlato zabezpečujú čistý a konzistentný zvuk, či už s káblovým alebo bezdrôtovým pripojením Zásluhu na tom má aj technológia kódovania zvuku LDAC.

Slúchadlá automaticky prerušia prehrávanie hudby pri detekcii konverzácie

Nový model vylepšuje hudbu na zvuk so širokým rozsahom pomocou technológie DSEE Extreme, ktorá upscaluje digitálne hudobné súbory v reálnom čase. Slúchadlá majú tiež certifikáciu 360 Reality Audio. Technológia Sony Voice Pickup zase využíva štyri mikrofóny s lúčovitým usporiadaním pre potlačenie okolitého hluku a presne izoluje váš hlas počas hovorov.

Sony WH-1000XM5 | Zdroj: Sony

Funkcia Adaptive Sound Control rozpozná miesta, kde sa najčastejšie pohybujete a podľa toho automaticky upraví nastavenie okolitého zvuku. Ovládanie môžete tiež nakonfigurovať tak, aby ste obnovili prehrávanie v službe Spotify dvoma alebo tromi klepnutiami bez toho, aby ste sa museli dotknúť smartfónu.

Pomocou aplikácie Sony Headphones Connect, ktorá porovnáva údaje o akustickom tlaku zaznamenané slúchadlami, dostanete okamžité upozornenie na nebezpečenstvo poškodenia sluchu. Funkcia Speak-to-Chat v prípade detekcie konverzácie automaticky zastaví hudbu a pustí k vám okolitý zvuk. Hneď ako ukončíte rozhovor sa prehrávanie hudby znovu spustí.

Predošlá generácia slúchadiel Sony WH-1000XM4 en stále predáva | Zdroj: Sony.sk

Slúchadlá WH-1000XM5 es compatible con Google Assistant y Alexa. Pomocou technológie Bluetooth môžete slúchadlá spárovať s dvoma zariadeniami súčasne. Pri prichádzajúcom hovore slúchadlá poznajú, z akého zariadenia volanie prichádza a okamžite vás pripoja k tomu správnemu. Medzi zariadeniami môžete prepínať jednoduchým stlačením tlačidla.

Až 30-hodinová výdrž a sebavedomá cena

Slúchadlá WH-1000XM5 su vybavené batériou s pôsobivou 30-hodinovou výdržou (pri zapnutej funkcii ANC). Pomocou rozhrania USB Power Delivery (PD) con 3 minutos de uso. Slúchadlá sa dodávajú s praktickým skladacím puzdrom, takže si slúchadlá môžete vziať so sebou kamkoľvek na cesty.

Sony WH-1000XM5 budú k dispozícii v čiernej a platinovo-striebornej farbe za sebavedomú hasta 419 eur. V predaji budú od konca mája 2022.


Source: MojAndroid.sk by www.mojandroid.sk.

*The article has been translated based on the content of MojAndroid.sk by www.mojandroid.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!