Ramsay po prehre: Niekto možno povie, že katastrofa, ale hrali sme dobre – MS 2022 – Hokej – Deporte

29:16 na strely, 1:2 na góly. Slovenskí hokejoví reprezantanti nezvládli druhý zápas na majstrovstvách sveta vo Fínsku. Od súpera síce neboli horší, boli však menej efektívni. Zhodli sa na tom kapitán tímu Tomáš Tatar i tréner Craig Ramsay.

Foto: ,

Hlavný tréner Craig Ramsay kričí na svojich zverencov.

„Mrzí nás to, lebo na ľade sme odovzdali absolútne všetko,“ smútil v mix zóne útočník New Jersey Devils. Podľa najlepšieho slovenského strelca v profilige bol problém v útoku.

„Chýba nám hokejové umenie, taká tá finesa nájsť v poslednom momente lepšie postaveného hráča, ktorý dá gól. Bojovať bojujeme, myslím si, že Nemcov sme utrápili, aj štatisticky sme boli lepši ako oni, ale musia prísť góly,“ uvažoval.

Zatiaľ čo na Tatarovi bolo po zápase badať veľké sklamanie, 71-ročný Ramsay bol tradične nad vecou.

„Bol to neskutočne rýchly zápas. Obe mužstvá hrali v tempe. Toto je hokej, aký chceme hrať. Nežiadam od hráčov, aby boli perfektní, ale aby odviedli maximum. Ak majú príležitosť strieľať, nech strieľajú, keď sa treba postaviť pred brankára a cloniť mu, tak to robme, nech to má súper náročnejšie,“ vysvetľoval pár minút po záverečnom klaksóne.

Slafkovský hokej Čítajte viac Šéfovia Montrealu sledovali Slafkovského v Helsinkách. Majú jasný plan

Ramsay sa nechcel púšťať do otvorenej kritiky mužstva, naopak, v neskorých večerných hodinách sa ho skôr zastal.

„To, že ste neskórovali, ešte neznamená, že ste nemali šance. Niekto sa pozrie na výsledok a povie si, že to bola katastrofa, no nie je to pravda. Naopak, hrali sme dobre, tvrdo, tímovo. Akurát sme nedali góly a preto sme si nezaslúžili vyhrať,“ zhodnotil.

Na otázku, či do pondelňajšieho zápasu s Kanadou plánuje spraviť zmeny v zostave, tiež odpovedal záporne. „Nie, nerád to robím, maximálne drobné zmeny. Každá päťka dokáže skórovať. Niekedy potrebujete byť dostatočne silný a trpezlivý a hráčom nechať šancu, nech sami nájdu cestu,“ vravel.

Na to, aby ju našli, majú teraz dva dni. V nedeľu hráčov čaká dobrovoľný tréning av pondelok najsilnejší súper A-skupiny. Z hráčov NHL poskladaná Kanada, ktorú cez víkend posilnil aj útočník Mathew Barzal, hviezda New Yorku Islanders.

Tatar preto vedu z prehry proti Nemecku nerobí a sústredí sa už na najbližší duel. „Je to začiatok turnaja, stále iba druhý zápas, nič sa nedeje. Bojovnosť tam je, môžeme sa odraziť iba k lepšiemu,” burcoval.

Na margo silnej Kanady povedal: „Sú to veľmi dobrí hokejisti, za posledné dva roky majú na MS azda najsilnejšiu zostavu. Na to, aby sme mali šancu, musíme podať perfektný výkon,“ dodal na záver.


Source: Pravda – Šport – Futbal – Hokej by hokej.pravda.sk.

*The article has been translated based on the content of Pravda – Šport – Futbal – Hokej by hokej.pravda.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!