Tesla araçlar artık yol bozukluklarına karşı otomatik ayar yapabiliyor

Elektrikli otomobil devi teslasatışa sunduğu araçlarını yazılım güncellemeleri ile daha iyi hale getirmeyi Surdurüyor.

tesla araçlar bünyelerinde gelişmiş kamera ve sensör sistemlerine sahipler. İşte bu donanımlar artık gidilen yolu detaylı olarak tarayabiliyor. Yapılan yazılım güncellemesi ile beraber araçlar yoldaki bozuklukları (Çukur vb.) algılıyor ve buna göre süspansiyon sistemini otomatik olarak ayarlayabiliyor. Örneğin belirli durumlarda süspansiyon anlık olarak yükseltiliyor ve böyle hasardan kaçılabiliyor. Bazı başka otomobil modellerinde de yer alan bu özellik hem konforu artırıyor hem de bazı gövde altı hasarları engelleyebiliyor. Dev üretici, araçların pil paketleri alt kısımda olduğundan buranın darbe almasını istemiyor. Son dönemde görmedik ancak yıllar önce zemin darbesiyle pil hasarı alan ve bunun sonucunda alev alıp kullanılmaz hale gelen bazı Model serisi araçlar oldu. Firma bu durumu önlemek için araçların altında yüksek sağlamlıkta titanio korumalar kullanmaya başlamıştı.

Bu arada dev üretici kaçıranlar için Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Limited isimli şirket üzerinden Türkiye’de operasyona başlamaya hazırlanıyor. Tesla Turquía operasyonunun başında Kemal Geçer olacak ve satışta olan “Modelo” serisi birçok otomobil resmen Türkiye’ye getirilecek. Firma ayrıca bu araçlar Türkiye’de için hızlı şarj istasyonları da kuracak. Peki bu Türkiye operasyonu nasıl gidiyor?

Operación Kemal Geçer’e göre “Tesla hızında sürüyor”. Geçer’in son açıklaması şöyle viejo: “Türkiye için hazırlık çalışmalarımız Tesla hızında devam etmekte. Lansmana kadar hiçbir aktif satış veya ön satış faaliyetimiz yoktur. Tesla ürün ve servisleri sadece kendi mağazalarımızda ve kendi websitesimizde sunulacaktır.”

Tesla Turkiye özelinde Estambul, Esmirna, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek ve Konya merkezli lokasyonlara hızlı şarj istasyonları kurulacak. Bu istasyonlar ve diğer operasyonlar için firma zaman zaman yeni iş ilanları da açıyor.

Şirketin Türkiye macerası tam olarak ne zaman başlayacak henüz bilinmiyor. Ancak yıl bitmeden büyük adımları görmeyi bekliyoruz. Tesla’nın burada satacağı araçlar çok kısıtlı bir kitleye hitap edecek. Fakat yine de firmanın Türkiye’ye resmi olarak gelmesi güzel görünüyor.

Tesla gelişmesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Ferrari’nin nefes kesen otomobili


Source: Teknoloji haberleri – LOG by www.log.com.tr.

*The article has been translated based on the content of Teknoloji haberleri – LOG by www.log.com.tr. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!