To nie je výhovorka! PREČO trpia ženy DVAKRÁT častejšie ako muži?

Ilustračný obrázok k článku Miláčik, bolí ma hlava: To nie je výhovorka!  PREČO trpia ženy DVAKRÁT častejšie ako muži?

Bolí vás často hlava? Dobrou správou je, že poznáme potenciálne spúšťače, a tak vieme bolesť utlmiť a zmierniť.

Bolí vás často hlava? Dobrou správou je, že poznáme potenciálne spúšťače, a tak vieme bolesť utlmiť a zmierniť.

Ilustračný obrázok k článku Miláčik, bolí ma hlava: To nie je výhovorka!  PREČO trpia ženy DVAKRÁT častejšie ako muži?

Trápi vás častejšie pulzujúca bolesť hlavy, a stretávate sa preto s nepochopením? Obracia sa na vás rodina, priatelia či kolegovia s otázkami ako: Zase ťa bolí hlava? Prečo ťa bolí? Už si bola u doktora?

Niektorí si popritom ešte vypočujú prednášku o tom, čo by mali a nemali robiť. No dobrou správou je, že odborníci hľadali odpoveď na to, prečo ženy bojujú s bolesťou hlavy.

„Zabudnutá“ epidémia zameraná na ženy

Najnovšia štúdia publikovaná v odbornom časopise El diario del dolor de cabeza y el dolor naznačuje, že bolesť hlavy je prekvapivo rozšírená a postihuje ľudí na celom svete.

„Bolesť hlavy je podľa mňa zabudnutou epidémiou“ povedala pre portal HOY DIA Gayatri Devi, doktorka a profesorka neurológie.

Vedci zistili, že bolesťou hlavy trpí dvakrát viac žien ako mužov. „Akokoľvek to môže byť frustrujúce, na tieto bolesti existujú spôsoby, ako zvládnuť nepríjemné symptómy,“ dodala profesora neurológie.

Prečo trpí bolesťami hlavy viac žien ako mužov? Nájdete na druhej strane.

Ako často vás bolí hlava?

Mohlo por vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie zo Slovenska

Source: Dnes24.sk by www.dnes24.sk.

*The article has been translated based on the content of Dnes24.sk by www.dnes24.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!