Universal Robots představuje průmyslový kobot UR20

Dánský výrobce kolaborativních robotů (kobotů) Universal Robots (UR) oznámil, že do svého sortimentu přidá nový 20kg kobot. Tento kobot je pojmenován UR20, má zcela novou konstrukci založenou na zkušenostech společnosti Universal Robots s vysoce sofistikovaným inženýrstvím a je nejnovějším přírůstkem do výkonějšího portfolia kobotůnosti s.

Model UR20 je zatím nejlepší ukázkou bezkonkurenčních inovací Universal Robots v oblasti kobotů, protože je vybaven zcela novou konstrukcí kloubů, která umožní ještě rychlejší časy cyklů a také schopnout zvlá. Jeho dosah 1750 mm byl navržen tak, aby mohl pracovat v plné výšce standardní europalety, což změní způsob balení a paletizace v podnicích, zatímco jeho malé rozměry umožní firmám dosáhnout více ve stávajících prostoráchní.
Universal Robots očekává, že kromě paletizace bude UR20 využíván pro svařování, manipulaci s materiálem, nakládání strojů a obsluhu strojů, jakož i pro inovativní řešení vytvořená rozsáhlým partnerským ekosystémem.

UR20 není jen zvětšená verze stávajících kobotů Universal Robots, je to kobot v novém pojetí. Odráží nejnovější vývoj za 17 let technických zkušeností v robotickém průmyslu. Odborní inženýři UR kompletně přepracovali rameno, přičemž zachovali stejné intuitivní uživatelské rozhraní. Výhody kobota UR20 jsou značné, od rychlejších časů cyklů a schopnosti manipulovat s těžšími břemeny až po větší dosah při malých rozměrech. Vylepšen byl i software, který uživatelům poskytuje bezprecedentní možnosti ovládání pohybu.
UR20 představuje začátek nové řady inovativních kobotů nové generace, které doplní velmi úspěšnou řadu e-Series.
Nová generace s tímto modelem s vysokým zatížením je uvedena na trh jako první, protože díky ní se pro zákazníky stane automatizace „end-to-end“ realitou a umožní jim využívat automatizaci pomocí kobotů k pokrytí nových úkol. Dalším krokem k novému vymezení automatizace bude zavedení stejných inovativních funkcí do nové rodiny kobotů.

  • Na veletrhu Automatica (21.–24. 6. 2022) v německém Mnichově jsou při UR20 uvedení na trh předváděny jeho paletizační schopnosti ve spolupráci s partnerem UR+, společností Robotiq.
  • Očekává se, že UR20 bude možno předobjednat koncem 4. čtvrtletí 2022 a začne se dodávat ve 2. čtvrtletí 2023.

Další informace naleznete na www.universal-robots.es nebo si přečtěte blog na blog.universal-robots.com.


Source: Aktuality – 2D a 3D CAD Design Software by www.cad.cz.

*The article has been translated based on the content of Aktuality – 2D a 3D CAD Design Software by www.cad.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!